מערכות קיטור ולחות לתעשיית התרופות

מערכות קיטור ולחות לתעשיית התרופות

לתעשיית התרופות והפרמצבטיקה

תעשיית התרופות והפרמצבטיקה הינה מהמפותחות ביותר בישראל (ובעולם בכלל). תעשייה זו כוללת מחקרים, מעבדות, מפעלי ייצור, מחסנים, תקנים ועוד מספר שלבים שעוברים התרופות בדרך אל ביתו של הלקוח. תעשייה זו היא בין התעשיות הגדולות (אם לא הגדולה שבהן) העושה שימוש במערכות שונות לבקרת טמפרטורה ולחות. תרופות רבות רגישות לשינויים בטמפרטורה ובלחות ולכן נדרשת מערכת מתקדמת לניטור רמות הלחות בחדר וויסות הטמפרטורה והלחות בהתאם לאופי הצורך בחלל. כך למשל ניתן לעשות שימוש במערכת שכזו לאחסון תרופות, בחדרי ייצור הנדרשים בטמפרטורה מבוקרת ועוד.

מהי מערכת לחות?

מערכת לחות הינה מערכת ממוחשבת שפעולתה היא ניטור של הטמפרטורה והלחות הקיימים באוויר בחלל בו היא מותקנת, משדרת את הנתונים למסך בה היא פועלת (עם אפשרות שליחת התראות למכשיר חיצוני כמו מחשב למשל) ופועלת לטובת תיקון וויסות רמות הלחות הנדרשות בחלל באמצעות הזרמת חום ולחות בצורה מבוקרת באופן אחיד ומדויק. השימוש העיקרי במערכות לחות לתעשיית התרופות היא עבור אחסון המוצרים בטמפרטורה נכונה ולחות מבוקרת. 

מהן היתרונות של מערכות לחות לתעשיית התרופות?

  • טיב התרופה – מרבית התרופות נדרשות בשימור בטמפרטורה של 2 עד 8 מעלות, כאשר חלק מהתרופות נדרשות בשימור של 20 מעלות לערך. ויסות הטמפרטורה והלחות מאפשרות לשמור על טיב המוצר ואיכותו לצורך שימוש בריא ונכון עבור המטופלים.
  • זמן מדף – שמירה על טיב המוצר מאפשרת גם זמן מדף ארוך יותר לשימוש בו.
  • יעילות כלכלית – שימור המוצר תקין ואיכותי לאורך זמן רב יותר, מאפשר להפחית בתרופות הנזרקות כיוון שלא נמכרו/לא נעשה בהן שימוש בזמן מה שמאפשר לבית העסק לייעל ולמקסם את הרווחים.
  • בריאות העובדים – תנאים מסוימים של טמפרטורה ולחות, בשילוב הכימיקלים בתרופות, עשויים לגרום להצטברות של חיידקים ומחלות שונות העשויות לפגוע בעובדים השונים (בין אם מדובר בעובדי ייצור במפעלים, אנשים המבצעים מחקרים בתרופות ובין אם מדובר במחסנאים המנהלים את הסחורה במחסנים מדי יום).
  • טיפול מידי בתקלות – המערכת מזהה שינויים מהותיים בטמפרטורה ובלחות ויכולה לשלוח התראה לטלפון נייד, מחשב נייח או מחשב נייד ובכך לסייע בשמירה על בקרה תקינה.

מערכת הלחות המתקדמת מבית חשמל E

מערכות לחות לחברות תרופות מבית חשמל E הינן מערכות מתקדמות ואיכותיות ברמה הגבוהה ביותר. המערכת מגיעה עם יחידה חיצונית המזרימה חום ולחות בצורה מבוקרת באופן אחיד ומדויק. כמו כן היא כוללת גם יחידה פנימית המשלימה את אופן דיוק הלחות וסחרור האוויר בחלל החדר. חשמל E מעמיד לרשותכם צוות טכנאים עתיר ניסיון  זמין עבורך 24 שעות על מנת לתת מענה מהיר ומקצועי במידת הצורך גם בשעות לא שגרתיות, בשביל להעמיד את המוצרים בסטנדרט הגבוהה ביותר.  

אודות המחבר

יוסי תדיר

החברה נוסדה ע”י יוסי תדיר הנדסאי חשמל מוסמך בעל נסיון של כ-25 שנה בתחום החשמל התעשייתי, מתח גבוה, הבקרים המתוכנתים ומערכות קיטור מתקדמות .
הצורך בהתקדמות טכנולוגית בשילוב עם ידע נרחב שנרכש לאורך השנים הובילו את יוסי לממש את חזונו ולפתח מוצרים ייחודים בתחום הקיטור והבקרה האלקטרונית והחברה עובדת באופן מלא עם מהנדסים ומקבלי החלטות ממיטב החברות במשק .