סאונה רטובה

כשאיכות חיים נפגשת עם מוצר ברמה עולמית

מידע על סאונה רטובה

כמעט ואין אדם שלא הולך לסאונה רטובה כשהוא הולך ליום פינוק בספא, סופ”ש בצימר הכולל סאונה, קאנטרי בשכונה או בתי מלון המתחזקים סאונה רטובה ועוד. ישיבה של 15-20 דקות מסייעת בניקוי הרעלים בגוף, הפגת מתחים ולחצים שונים ובעלת יתרונות רבים נוספים כל עוד משתמשים בה במידה נכונה כמובן. בניית סאונה רטובה צריכה להיעשות בצורה מקצועית החל משלב התכנון המקדים, דרך שלבי הבנייה וכן בחירת מערכות החימום הפנימיות, אפשרות לוויסות הטמפרטורה, בטיחות ועוד. אנו בחשמל E מתמחים בתכנון והתקנת מערכות קיטור לסאונות רטובות ועובדים עם בתי מלון, חדרי כושר, מתחמי ספא, בעלי צימרים, מתחמי נופש שונים ואפילו אנשים פרטיים שארגנו לעצמם סאונה פרטית בחצר. 

מי צריך סאונה רטובה?

בניית סאונה רטובה יכולה להתאים גם לאנשים פרטיים ובעיקר לעסקים בתחומים שונים. סאונה היא ללא ספק אטרקציה מלהיבה ובריאה שאנשים רבים אוהבים. היא מתאימה לגברים ונשים כאחד. יש סאונה רטובה וסאונה יבשה. הרטובה היא סאונה שיש בה יותר אדים ולחות ולרוב תהיה המועדפת על מרבית הקהל. בתי מלון, מתחמי נופש ואירוח, בעלי צימרים המעוניינים להוסיף אטרקציות ייחודיות ומלהיבות שיקנו להם יתרון על המתחרים ואפילו מתחמי קאנטרי המעוניינים לספק למנויים שלהם אטרקציות נוספות משקיעים במתחמי סאונה רטובה.

בניית סאונה רטובה לקאנטרי ותכנון מקדים:

בניית סאונה רטובה לקאנטרי דורשת תכנון מקדים וקפדני, מקום טוב ובטוח לבנות בו את הסאונה וכמובן תכנון מקצועי של מערכות החימום, בידוד איכותי לאיטום הסאונה, מחולל קיטור, חיווט חשמלי ,אלקטרוני ועוד. כל אלו הם עבודה  מקצועית ומנוסה ובתכנון וביצוע של כל הפעולות הללו וכיוצא בזה התקנת החלקים הנדרשים ואנו בחשמל E נוכל לספק לכם את השירות הכי מקצועי, אמין וזמין. 

מחולל קיטור איכותי לחיסכון בצריכת המים ושיפור היעילות האנרגטית:

מחולל הקיטור התעשייתי הינו מחולל מקצועי ואיכותי המשמש למגוון תחומים וענפים בתעשייה, כולל שימוש בסאונה רטובה. מערכת הקיטור מגיעה בנפחים שונים ובעלות  הספק של גופי החימום בהתאם לגודל החדר והאקלים הסביבתי .בדגם מהסדרה החדשה יש גם מעטפת מלאה מנירוסטה. גופי החימום במערכת ניתנים להפעלה במספר דרגות של עומס והמערכת מגיעה עם מיכל מים חוזרים עם מצוף לחיסכון במים ויעילות הצריכה האנרגטית לשיפור אורך חיי המוצר. מילוי המים נעשה באופן אוטומטי על ידי משאבה ומפוקד ע”י בקרים אלקטרונים ויש שנה אחריות מלאה ושרות מקצועי על ידי חשמל E. 

מערכות קיטור לסאונה רטובה

סאונה רטובה מחייבת מערכת קיטור יעילה, בטיחותית וחזקה. בנוסף, יש להתאים את מערכת הקיטור לא רק לסוג הסאונה אלא גם להיקף השימוש בה. לצורך הצלחת העניין, הפתרון הכי טוב הוא לפנות לחברה מקצועית

מהן מערכות קיטור לסאונה רטובה?

מערכות קיטור לסאונות רטובות הפכו פופולריות יותר ויותר ככל שעוד ועוד אנשים מזהים את היתרונות של אמבטיות אדים להרפיה ובריאות. סאונה רטובה, הנקראת לעתים קרובות רק חדר אדים, היא סביבה אטומה שבה נוצרים אדים כדי למלא את החדר בחום לח. המערכות היוצרות ושומרות על קיטור זה הן קריטיות לתפקוד תקין של הסאונה הרטובה.

למה צריך קיטור בסאונה?

הלב של כל סאונה רטובה הוא מחולל הקיטור. מכשיר זה מחמם מים כדי לייצר אדים, אשר מועברים לאחר מכן לחדר האדים. המחולל קיטור פועל בדרך כלל על חשמל, אך דגמים ישנים יותר או יחידות מיוחדות עשויות להשתמש בגז. הקיבולת של מחולל הקיטור תלויה בגודל הסאונה שהיא צריכה לשרת. חדר גדול יותר דורש מחולל קיטור גדול יותר כדי לייצר מספיק קיטור.

מה עושים עם לוח הבקרה?

מרכיב מרכזי במערכות קיטור הוא לוח הבקרה. לוח זה מאפשר למשתמשים להגדיר את רמות הטמפרטורה והלחות הרצויות עבור חדר האדים. רוב מערכות הקיטור המודרניות מגיעות עם פקדים דיגיטליים המאפשרים הגדרות טמפרטורה מדויקות, ויכולים לכלול גם טיימרים או אפילו שלט רחוק באמצעות אפליקציות לסמארטפון.

איך שומרים על הבטיחות?

לבטיחות יש חשיבות עליונה כאשר עוסקים במערכות קיטור. לאור הטמפרטורות והלחצים הגבוהים המעורבים, מספר מנגנוני בטיחות קיימים בדרך כלל. מאפיין נפוץ אחד הוא שסתום שחרור הלחץ, המבטיח שהמערכת לא תגבש רמות לחץ מסוכנות. בדרך כלל יש גם תרמוסטט כדי להבטיח שהקיטור לא יתחמם יתר על המידה, וחיישן מפלס המים כדי לוודא שלמחולל קיטור יש תמיד מספיק מים כדי לייצר אדים בבטחה.

איך מתחזקים מערכות קיטור לסאונה רטובה?

תחזוקה נכונה חיונית לאריכות ימים ותפעול בטוח של מערכות קיטור. זה כולל בדיקה קבועה של נזילות או סימני קורוזיה, ניקוי המערכת כדי למנוע הצטברות מינרלים, והחלפת חלקים בלויים בעת הצורך. חשוב גם לוודא שחדר האדים עצמו מתוחזק היטב, עם אריחים או קירות במצב טוב, כדי למנוע צמיחת עובש או בעיות אחרות הנגרמות עקב הלחות הגבוהה.

עם חשמל E קל יותר ליהנות מהסאונה

האוויר החם יכול להיות מועיל במיוחד עבור אלה עם מצבים כמו אסטמה או ברונכיטיס, מכיוון שהוא יכול לעזור לפתוח את דרכי הנשימה ולהפחית את הגודש. מצד שני, מערכות קיטור לסאונות רטובות הן מערכות מורכבות. 

החדשות הטובות הן שאפשר לפנות אל חשמל E ולמצוא את המערכות המתאימות. החל ממחולל קיטור שמייצר את הקיטור ועד לפקדים או מנגנוני הבטיחות שמבטיחים שהכל יפעל בצורה חלקה – אנו כאן עבורך.