מערכות ניקוי לכובעים ומגבעות

ניקוי עדין ומקצועי אשר אינו פוגע בכובע או מגבעת 

מערכות ניקוי לכובעים ומגבעות

עבור רבים שימוש בכובעים מסתכם בפריט אופנתי אותו מתאימים ללבוש, אולם עבור אחרים פריט זה עשוי להיות חלק בלתי נפרד ממעטפת מלבוש חיצונית המשדרת צניעות וענווה.
כך למעשה בעוד רבים יכירו את השימוש בכובעים ומגבעות מסרטי בילוש בעלי תפאורה היסטורית, אחרים יכירו נושא זה בצפייה בבני העדה החרדית הנוהגים לחבוש כובעים ומגבעות מסורתיים.
כובעים מסוג זה דורשים תחזוקה שוטפת מקצועית וטיפול שוטף, החל מאופן השימוש ואחסון הכובעים ועד לשימור במערכות ניקוי מקצועיות לניקוי והארכת חייו של הכובע. רגע לפני שנדבר על זה חשוב להבין את ההבדלים בין סוגי הכובעים והמגבעות שכן מדוע חשובה התחזוקה השוטפת ושמירה על מאפייני הכובע.

לכובע שלי שלוש פינות – אבל לכובע שלו ייתכנו מאפיינים אחרים:

האם ידעתם שיש מאפיינים שונים לכובעים ומגבעות אותם חובשים חסידים מזרמים שונים? הכובעים עשויים להיות מעוצבים בצורה שונה ומאפיינים שונים זה מזה בגובה, בהיקף, בעובי, בסוג ואיכות חומר הגלם ממנו הם מיוצרים, בעיצוב, בכיוון הקיפול ועוד.
כך למשל: האם ידעתם שחסידי חב”ד חובשים מגבעת הנקראת “קנייטש”? התרגום מאידיש למילה “קיפול”.
כפי שאתם מבינים כובע זה נקרא על שם הקיפול הקיים בצידו העליון.
קיפול זה יוצר מעין צורה של משולש המסמל את הספירות עליהן מושתתת החסידות של חב”ד – חכמה, בינה ודעת.

חסידים אחרים עשויים לחבוש כובעים אחרים, כמו למשל כובע “השטריימל” שאתם בוודאי מכירים ואותו חובשים חסידים רבים. גם לכובע מסוג זה יש מאפיינים שונים שמרבית האנשים אינם מכירים, אולי מלבד אלה המשתמשים בהם.
כך למשל כובע השריימל בעל מראה נמוך ורחב יותר, עם צבעי פרווה שבין חום לשחור והוא משמש בעיקר חסידים שמקורם מהונגריה וגליציה.
כובע הספודיק למשל יהיה גבוה וצר יותר, בעל צורה גלילית ולרוב יהיה בצבע שחור, והוא משמש את בני החצרות שמקורם בפולין.
כובע הקולפיק מזכיר מעט את האחרון, אולם בעל ממדים קטנים יותר במקצת עם צבע פרווה בהיר יותר.
כובע זה ישמש לרוב את האדמו”ר או ילדיו. מכל האמור לעיל ניתן להבין את החשיבות של ניקוי ותחזוקה שוטפים ונכונים של כובעים ומגבעות ואת המשמעות שלהם עבור המשתמשים, לרוב בני העדה החרדית.

מדוע חשוב לנקות את הכובע ולתחזק אותו בצורה נכונה?

זהות – תחזוקה לא נכונה של הכובע לאורך זמן עשוי לגרום לבלאי ואפילו שינוי במבנה הכובע. שינוי במבנה הכובע עשוי לפגוע בזהות של אותו משתמש ולאיזו חצר הוא משתייך.
שמירה על חיוניות ואיכות הבד – לא ניקיתם את הכובע או המגבעת שלכם זמן רב? סביר להניח שאלה יאבדו מהזוהר והחיוניות שלהם. כמו כן גם איכות הבד עשויה להיפגע.
הארכת חייו של המוצר – ניקיון ותחזוקה שוטפת יאריכו את חייו של הכובע ועל הדרך יתרמו גם לחיסכון כלכלי שברכישת כובע חדש ויקר.
סדר, ניקיון וכבוד – בסופו של דבר זה לא נעים להסתובב עם כובע מרופט, מאובק, מקומט וכזה שעשוי להיראות כאילו איבד מערכו. זה עשוי להשפיע על כבודו של החובש אותו ועל האופן שבו הוא מכבד את המסורת והתרבות אליה הוא משתייך.

איך נעזר במערכות הניקוי המיוחדות של חשמל E לניקיון ושמירה על כובעים ומגבעות?

שימוש במערכות הניקוי המתקדמות של חשמל E יתרמו לשמירה והניקיון של הכובעים והמגבעות שלכם ושל לקוחותינו, יתרמו להארכת חיי המוצר, שמירה על איכות הבד וחיוניותו וישפרו את השירות שאתם מציעים ללקוחותיכם.
מערכת הניקוי מבוסס על שימוש בקיטור ובחשמל E תוכלו למצוא כמה סוגי מערכות בעלות מאפיינים שונים אותם תוכלו להתאים לצרכים שלכם.

אילו סוגי מערכות קיימות ולמי זה מתאים?

מערכות ניקוי לכובעים ומגבעות של חשמל E יכולות להתאים לצרכים השונים של המשתמש, בין אם הוא מחפש אחר מערכת המספקת יותר לחות או מערכת יבשה יותר.
בחשמל E תמצאו מערכות בעלות 3 אטמוספרות הרוויות יותר במים ולחות, בנוסף למערכות 5 או 7 אטמוספרות היבשות יותר.
המערכות עשויות להיות שונות זו מזו בגודל המיכל המחובר אליהן (מיכל מים גדול יותר מאפשר שימוש לזמן רב יותר במערכת), בגודל המכונה, בעוצמת הפעולה שלה ועוד.
כך למשל יש מכונות נייחות ויש מכונות ניידות אותן ניתן לקחת לירידים, תערוכות, ישיבות, סיילים ולספק את השירות בשטח. מערכות מסוימות מצריכות חיבור לנקודות מים קבועה, בעוד אחרות מאפשרות מילוי ידני של מיכל המים בהתאם לצורך.
בחשמל E תמצאו מערכות של 110 וולט (אפשרות שליחה לישיבות ובתי עסק בארה”ב), 220 וולט ו-380 וולט תלת פאזי. לפרטים נוספים והזמנת מערכת קיטור איכותית ומתקדמת מבית חשמל E צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

אז מה היה לנו עד כה?