תא תפיחה

מידע על תא תפיחה וחדרי גארה

במאפיות, קונדיטוריות ובתי עסק שונים העוסקים עם אפיה עושים שימוש בשיטות התפחה שונות כדי למהר את התפיחה של הבצק והפיכתו ליותר רך ואוורירי. בדרך כלל מאפיות רבות דואגות לחדרי תפיחה מסודרים הכוללים מערכת קיטור המפזרת את הקיטור כאוויר חם בחלל החדר בצורה אחידה ומסייעת בהתפחה מהירה, אחידה ואיכותית של הלחמים. כאשר אין מקום לחדרי תפיחה או כאשר מדובר בכמות מאפים קטנה יחסית עושים שימוש בתא תפיחה. תא זה נוכל לראות גם במטבחים מוסדיים שונים, סנדוויץ’ ברים ומסעדות למיניהם האופים את הלחמים והבצקים שלהם במקום. 

כיצד עובד תא תפיחה תעשייתי וחדרי גארה?

תא תפיחה תעשייתי או בשמו השני חדר גארה הוא מעין תנור גדול העשוי בדרך כלל מנירוסטה (למניעת הצטברות של חלודה ושמירה על המוצר לאורך שנים). תא התפיחה יכלול מבנה מדפים פנימי עם אפשרות להניח מגשים עם בצקים במגוון גדלים או עגלות  בתוך תא התפיחה ויכול לרוב להכיל עשרות לחמניות בוא זמנית. תא התפיחה יהיה אטום לחלוטין בעת שהוא סגור. יש תאים עם דלת קדמית מזכוכית לצפייה בבצק מבלי לפתוח את התאים ויש תאים אטומים לגמרי. לכל תא תפיחה יהיה טיימר, ווסת טמפרטורה, שעון המציג את הטמפרטורה וכן כפתור הדלקה/כיבוי. כמו כן תאי התפיחה יחילו מנגנוני בטיחות שונים, מיכל קיבולת למשקעים ועוד.

תא תפיחה מקצועי מחשמל E:

תאי התפיחה וחדרי גארה המתקדמים מבית חשמל E יהיו מהמובילים בתעשייה בישראל מסופקים ללקוחותינו בכל רחבי הארץ. החל ממסעדות, מאפיות, קונדיטוריות, בתי עסק בתחומים שונים העובדים עם אפייה, בתי מלון ועוד. תאי התפיחה של חשמל E מגיעים בגדלים שונים ומתאימים לצרכים ושימושים שונים וכן בתי עסק שונים. התאים כוללים יחידת קיטור ופאנל בקרה המותקן על התאים. אלה עשויים מנירוסטה ויכללו לעיתים גם מפוח לסירקולציה אחידה של האוויר בתא התפיחה. בלוח הבקרה החיצוני ישנם כפתורי הפעלה, גופי חימום, מד לחות, שעון טמפרטורה ועוד.

המוצרים של חשמל E יהיו תמיד בקדמת הטכנולוגיה. כמו כן החברה חרטה על דגלה לספק שירות לקוחות ברמה הגבוהה ביותר בתחום וזהו אחד הדברים המייחדים ומבדלים את החברה מהמתחרים שלה. אצלנו לא תצטרכו לחכות ליום שלמחרת כדי לקבל שירות וכי תזכו לשירות איכותי ומהיר בזמינות גבוהה גם בשעות הלילה. 

מחולל קיטור לחדר תפיחה (1)