תא תפיחה

מערכות תפיחה לחדרי גארה

מידע על תא תפיחה וחדרי גארה

במאפיות, קונדיטוריות ובתי עסק שונים העוסקים עם אפיה עושים שימוש בשיטות התפחה שונות כדי למהר את התפיחה של הבצק והפיכתו ליותר רך ואוורירי. בדרך כלל מאפיות רבות דואגות לחדרי תפיחה מסודרים הכוללים מערכת קיטור המפזרת את הקיטור כאוויר חם בחלל החדר בצורה אחידה ומסייעת בהתפחה מהירה, אחידה ואיכותית של הלחמים. כאשר אין מקום לחדרי תפיחה או כאשר מדובר בכמות מאפים קטנה יחסית עושים שימוש בתא תפיחה. תא זה נוכל לראות גם במטבחים מוסדיים שונים, סנדוויץ’ ברים ומסעדות למיניהם האופים את הלחמים והבצקים שלהם במקום. 

כיצד עובד תא תפיחה תעשייתי וחדרי גארה?

תא תפיחה תעשייתי או בשמו השני חדר גארה הוא מעין תנור גדול העשוי בדרך כלל מנירוסטה (למניעת הצטברות של חלודה ושמירה על המוצר לאורך שנים). תא התפיחה יכלול מבנה מדפים פנימי עם אפשרות להניח מגשים עם בצקים במגוון גדלים או עגלות  בתוך תא התפיחה ויכול לרוב להכיל עשרות לחמניות בוא זמנית. תא התפיחה יהיה אטום לחלוטין בעת שהוא סגור. יש תאים עם דלת קדמית מזכוכית לצפייה בבצק מבלי לפתוח את התאים ויש תאים אטומים לגמרי. לכל תא תפיחה יהיה טיימר, ווסת טמפרטורה, שעון המציג את הטמפרטורה וכן כפתור הדלקה/כיבוי. כמו כן תאי התפיחה יחילו מנגנוני בטיחות שונים, מיכל קיבולת למשקעים ועוד.

תא תפיחה מקצועי מחשמל E:

תאי התפיחה וחדרי גארה המתקדמים מבית חשמל E יהיו מהמובילים בתעשייה בישראל מסופקים ללקוחותינו בכל רחבי הארץ. החל ממסעדות, מאפיות, קונדיטוריות, בתי עסק בתחומים שונים העובדים עם אפייה, בתי מלון ועוד. תאי התפיחה של חשמל E מגיעים בגדלים שונים ומתאימים לצרכים ושימושים שונים וכן בתי עסק שונים. התאים כוללים יחידת קיטור ופאנל בקרה המותקן על התאים. אלה עשויים מנירוסטה ויכללו לעיתים גם מפוח לסירקולציה אחידה של האוויר בתא התפיחה. בלוח הבקרה החיצוני ישנם כפתורי הפעלה, גופי חימום, מד לחות, שעון טמפרטורה ועוד.

המוצרים של חשמל E יהיו תמיד בקדמת הטכנולוגיה. כמו כן החברה חרטה על דגלה לספק שירות לקוחות ברמה הגבוהה ביותר בתחום וזהו אחד הדברים המייחדים ומבדלים את החברה מהמתחרים שלה. אצלנו לא תצטרכו לחכות ליום שלמחרת כדי לקבל שירות וכי תזכו לשירות איכותי ומהיר בזמינות גבוהה גם בשעות הלילה. 

מחולל קיטור לחדר תפיחה (1)

חדר תפיחה

התפחה מבוקרת של בצק במאפיות, מונעת מהבצק להתייבש ומבטיחה שיופקו ממנו מאפים אחידים ואיכותיים. בשל חשיבות תהליך ההתפחה, צריך לוודא שבונים חדרי תפיחה מקצועיים שגם עומדים בסטנדרטים מחמירים מבחינת בקרת איכות ובטיחות. איך עושים את זה? הנה כל הפרטים

מהו חדר תפיחה?

חדר תפיחה מייצר סביבה מבוקרת בתוך מאפייה שתוכננה במיוחד כדי לספק את התנאים הנכונים לבצק. הטמפרטורה והלחות מוגדרות בדיוק כך שהבצק יוכל לתפוח באופן עקבי וצפוי בכל פעם. 

המדע מאחורי התפיחה

זה אולי נשמע מסובך, אבל המדע מאחורי חדרי התפיחה הוא די פשוט: שמרים, מרכיב מרכזי במוצרי מאפה רבים, הופכים להיות פעילים וניזונים מהסוכרים הקיימים בבצק. כתוצאה מכך, הם מייצרים פחמן דו חמצני, מה שגורם לתפיחת הבצק. כדי שהשמרים יעבדו במיטבם, הם צריכים לשהות בסביבה הנכונה, שהיא לא קרה מדי ולא חמה מדי, ועם רמה מסוימת של לחות באוויר.

כך שומרים על תוצאות עקביות במאפייה

באמצעות חדר ייעודי, חדר תפיחה, מאפיות יכולות להבטיח תוצאות עקביות. חוסר עקביות בתפיחה עלול להוביל לבעיות שונות כמו תפיחה לא אחידה, טעמי לוואי, או אפילו בצק שלא תופח בכלל. הסביבה ההולמת הופכת חשובה במיוחד כאשר מזג האוויר בחוץ קר מדי או חם מדי, מכיוון שתנאים קיצוניים אלה עלולים להפריע לתהליך.

איך עובדת הטכנולוגיה בחדר תפיחה? 

בתוך חדר התפיחה מופעלת מערכת קיטור שמייצרת אדים, ומפוח מיוחד מפזר אוויר חם לכל חלקי החדר באופן אחיד. כמו כן, יש אפשרות לווסת את הטמפרטורה על פי הצורך. המערכת הזו מסייעת להתפחה אחידה של הבצק בכל המאפים , וגם מאפשרת לבצק לתפוח מהר, כך שהספק העבודה של המאפייה גדל משמעותית. 

האם כל חדר יכול לשמש לתפיחה? לא!

חדרים רגילים אינם מצוידים במערכת שיכולה לשמור על התנאים המדויקים הנדרשים לתפיחה. עם חדר ייעודי, למאפיות יש את היכולת לווסת טמפרטורה ולחות בצורה מדויקת, תוך הבטחת תנאים אופטימליים לאורך כל השנה, ללא קשר לאקלים החיצוני.

יש לנו את הטכנולוגיה שחיפשתם

המומחים שלנו בחברת חשמל E מבינים שחדר התפיחה הוא כלי שיכול לשפר משמעותית את האיכות והעקביות במאפייה. לכן, אנו עובדים בשיתוף פעולה כדי להבין את הצרכים שלכם, ונספק את הסביבה המושלמת עבור השמרים לעשות את עבודתם. בעזרת תכנון חדר התפיחה למאפייה ובאמצעות מערכות קיטור מתקדמות, נבטיח שכל כיכר לחם, לחמנייה או מאפה יצאו טעימים. עבור מאפיות השואפות למוצרים מהשורה הראשונה ועקביות בהיצע שלהן, חדר תפיחה הוא אידיאלי והתייעצות איתנו בהקשר אליו היא חובה. 

בין לקוחותינו